توانمندسازی اینترنت اشیا - مرکز آموزش های آزاد زند
گروه اینترنت اشیا در دپارتمان توانمندسازی تخصصی موسسه آموزش عالی زند شیراز دوره های به روز و مهارت محور متنوعی را مطابق نیاز بازارکار برگزار می کند.
اینتذنت اشیا، دوره های هوشمندسازی، internet of things، iot
17905
rtl,page-template-default,page,page-id-17905,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

توانمندسازی اینترنت اشیا

توانمندسازی در حوزه اینترنت اشیا IoT

گروه اینترنت اشیا IoT در دپارتمان توانمندسازی تخصصی موسسه آموزش عالی زند شیراز به سرپرستی جناب آقای مهندس محمد ایمان جم نژاد دوره های مهارت محور و کاربردی متنوعی را مطابق نیاز بازارکار برگزار می کند.

هوشمندسازی ساختمان iot

مدت دوره: 30 ساعت

سرفصلها:

  • بخش اول، مقدمات خانه هوشمند
  • بخش دوم، (نرم افزار خانه هوشمند، مقدمه ای بر زبان برنامه نویسی جاوا، پیاده سازی زیر ساخت و سرور خانه هوشمند، پیاده سازی لایه نمایش IOT)
  • بخش سوم، بررسی سخت افزار ها و شبکه مورد استفاده در خانه هوشمند
آردوینو IOT

مدت دوره: 20 ساعت

سرفصلها:

  • آشنایی با آردوینو و محیط Arduino IDE
  • اتصال و برنامه نویسی سنسورها و ماژولهای مختلف به آردوینو
  • ارتباط آردوینو ها با یکدیگر
  • تعریف سناریو و پیاده سازی آن

امروزه با استفاده از اینترنت به راحتی امکان برقراری ارتباط برای تمام مردم در سراسر دنیا فراهم شده است.  اینترنت اشیاء با مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات بوده و به طور خلاصه فناوری مدرنی است که در آن برای هر چیز (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌شود.
اینترنت اشیاء (IOT) این روزها به واقعیتی فراتر از باور تبدیل شده است و سرعت رشد آن هم فراتر از تصور ماست. سخت افزارهای اینترنت اشیاء انواع متنوع و مختلفی دارند.بطوریکه یک برد آردوینو Arduino ساده هم توانایی استفاده در این بستر را دارد.

در این دوره ها که به صورت فشرده و عملیاتی برگزار می گردند، مفاهیم اینترنت اشیا به همراه پروتکل های ارتباطی و حداقل تجهیزات مورد استفاده برای اجرای یک پروژه ساده تا بررسی پروتکل ها و تجهیزات حرفه ای تر جهت پیاده سازی و پیکره بندی سخت افزار مورد نیاز پروژه های با پیچیدگی بالا مطرح می گردد. همچنین در حضور مدرسان اساتید مجرب، شرکت کنندگان دوره به طور کاملا عملی چندین پروژه اینترنت اشیا را پیاده سازی می نمایند. در انتهای دوره گواهینامه معتبر وزارت علوم به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.